Hodowla kotów rosyjskich niebieskich Zielonookie*PL

Kocięta rosyjskie niebieskie

Kocięta rosyjskie  fizycznie rozwijają się szybko, natomiast mentalnie na długo zostają dziećmi.  Bez wątpienia kocięta rosną w bardzo szybkim tempie, a najbardziej zauważalne zmiany w gabarytach zachodzą miedzy 2-6 miesiącem. W rezultacie kocięta rosyjskie osiągają dorosłość około 12-18 miesiąca życia. Niewątpliwie kociak potrzebuje dużo snu ponieważ jest on ważny dla zdrowia i wzrostu kociąt. Wygląd kota dorosłego osiągnie ok. 12 miesiąca życia. Później nadal rośnie, choć znacznie wolniej, a także przybiera na wadze.

Pierwsze tygodnie życia to czas niemowlęctwa w związku z tym całkowitego uzależnienia od matki. Kotka spędzają dużo czasu na pielęgnacji swoich kociąt min. wylizuje je,   karmi, ogrzewa, chroni, pomaga w toalecie.   Nowo narodzone kocięta nie słyszą i nie widzą, a  oczy otwierają ok. 7-10 dnia życia.

Pierwsze ząbki kociaka tzw. „zęby mleczne” zaczynają rosnąc około 3 tygodnia życia, a wszystkie mleczaki w ilości 26 sztuk zdobią pyszczek w wieku 6-7 tygodni. Miesięczne kociątko potrafi już samodzielnie korzystać z kuwety oraz zaczyna samodzielnie pić wodę a także jeść stały pokarm. W drugim miesiącu życia zaczyna się bawić, psocić, a także tworzyć bliższe relacje z rodzeństwem oraz człowiekiem.

Wczesna faza socjalizacji rozpoczyna się ok. 3 tygodnia i kończy około trzeciego miesiąca życia. Bez wątpienia  w  tym czasie kształtuje się charakter naszego przyszłego pupila.  Z pewnością w tym ważnym czasie matka daje kociakom ważne lekcje na temat utrzymywania czystości, porozumiewania się z innymi kotami, sposobów zabawy i polowania. Reasumując rozwój fizyczny i psychiczny kociaka to proces, dlatego tak ważne jest aby maluszek nie opuszczał matki  przed ukończeniem co najmniej 12 tygodnia życia.

W naszej hodowli nie ma kociąt dostępnych od ręki, ponieważ jesteśmy małą domową hodowlą. Jeśli jesteś zainteresowany adopcją kociaka z naszej hodowli prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy. Prowadzimy zapisy osób zainteresowanych.

rosyjskie niebieskie

 

Roma Zielonookie*Pl  

Rosyjski niebieski