Hodowla kotów rosyjskich niebieskich Zielonookie*PL

Pielęgnacja kota rosyjskiego niebieskiego

Rosyjskie niebieskie nie są kotami wymagającymi w związku z tym pielęgnacja kota rosyjskiego w porównaniu do kotów innych ras jest prosta. Rosyjskie  należą do rasy krótkowłosej. Sierść kota rosyjskiego niebieskiego jest jedyna w swoim rodzaju. Ich futro jest gęste, ale nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Należy ją regularnie jednak nie za często czesać gumową rękawicą z wypustkami. Nie należy używać  “gęstej” metalowej szczotki ponieważ  zniszczymy tak istotny dla tej rasy podszerstek.

kot rosyjski pielęgnacja

Dieta naszego pupila powinna być dobrze zbilansowana(  zawierać m.in. kwasy Omega), aby zapewnić dobrą kondycję zarówno zwierzakowi jak i jego sierści. Nie ma potrzeby, aby  kąpać ruska. Posiadają krótkie i szare futerko, które z powodzeniem wyczyszczą samodzielnie. Pazurki obcinamy specjalnymi zaokrąglonymi nożyczkami  lub cążkami zwanymi gilotyną. 

Pamiętajmy, aby zabrać naszego pupila na coroczna wizytę do weterynarza. Co roku robimy przegląd samochodu, dlaczego więc nie zrobić badania kontrolnego  kotu? Pamiętajmy o szczepieniach, odrobaczywianiu, kontroli uzębienia i dziąseł. Zachęcamy, aby raz na jakiś czas zbadać kotu krew oraz wykonać USG brzucha. Pielęgnacja pupila sprzyja pogłębianiu więzi.