Hodowla kotów rosyjskich niebieskich Zielonookie*PL

Rosyjskie niebieskie – charakter 

Rosyjskie niebieskie należą do kotów bardzo ciekawskich, wszędobylskich, zupełnie jak małe dzieci.  Niewątpliwie należą do niesamowicie szybkich i zwinnych zwierząt. To zdecydowanie koty aktywne.

To nasi towarzysze we wszystkich domowych zajęciach. Lubią zwiedzać wszystkie kąty. Godnym uwagi jest fakt, że rzadko zdarza im się coś zniszczyć. Są bardzo przyjacielskie, lubią towarzystwo innych kotów.

Wszystkie zwierzęta, które nie są agresywne i są skore do zabawy to ich przyjaciele. Kot rosyjski uwielbia towarzystwo  zwierząt zamieszkujących z nim pod jednym dachem. W stosunku do ludzi są towarzyskie, niezwykle czułe oraz wierne. Bardzo szybko przywiązują się do swojego człowieka. Wchodzenie na kolana, domaganie się pieszczot, wspólne nocowanie są codziennością. Obowiązkiem właściciela jest zapewnić swojemu pupilowi sporą dawkę zabawy oraz wysiłku intelektualnego. Wyjątkowa inteligencja kota rosyjskiego sprawia, że reagują na swoje imię oraz uczą się prostych sztuczek: aportują, spacerują na smyczy.

Koty rosyjskie są bardzo spragnione wszystkiego co nowe. Do zabawy z pupilem polecamy wędki z piórkami dla kotów, piłeczki gumowe, piłeczki z dzwonkami, labirynty, pluszaki ( uwielbiają te z kocimiętką).  Notorycznie otwarty dom na gości to nie jest miejsce dla ruska. Lubią podróżować ale należy je do tego przyzwyczajać od małego. Ze strony opiekuna potrzebują znacznej uwagi gdyż pozostawione samym sobie będą to bardzo mocno przeżywać